Laris yra oficiali Gruzijos valiuta, kuri smulkiau skiriama į 100 smulkesnių piniginių vienetų. Nacionalinė Gruzijos valiuta laris tapo 1993 metais (taip pat kaip ir mūsų litas). Tiesa, 1993 metais ši valiuta buvo gana nestabili ir ją „kankino“ infliacija, tad po dviejų metų 1995 metais ji buvo pakeista kur kas stabilesne valiuta, kuri funkcionuoja ir iki šiol. Kaip ir įprasta daugelyje valstybių – pinigus puošia žymūs tos valstybės piliečiai, kurie yra nusipelnę šaliai.

200gel

Šiuo metu (2017 metai) euro zonai yra priskiriama 19 Europos žemyno šalių: Airija, Austrija, Belgija, Estija, Ispanija, Italija, Graikija, Kipras, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Slovėnija, Slovakija, Suomija ir Vokietija. Visas šias šalis vienija tai, kad jų valiuta – euras, o taip pat ir vykdoma finansų politika yra lygiagreti, atsiremianti į konkrečius, visoms šalims vienodus įstatymus. Euro zonos šalys – tai ne tik tapatūs finansai. Tai ir bendrumas gyvenant Europoje.

eurozona

Lietuva eurą įsivedė 2015-ais metais. Pirmiausia, stojant į Europos Sąjungą tai yra vienas pagrindinių kriterijų. Antra, šalies valdžia suvokė, kad ta pati valiuta kaip ir kitų Europos valstybių, atvers verslo kelius, padės paprasčiau bendrauti, galiausiai, mus dar labiau priartins prie Vakarų Europos.

Jungtinių Amerikos valstijų Doleris yra viena labiausiai spekuliuojamų valiutų pasaulyje. Didieji forex rinkos žaidėjai mėgsta USD poruoti su Šveicarijos Franku, Japonijos Jiena ir žinoma bendrąją Europos valiuta - euru. Kiek rėčiau yra naudojamas kitų valstybių valiutos. Šiandien norime apžvelgti Gruzijos Lario ir Jungtinių Amerikos valstijų dolerio porą. Statistikos duomenys pateikiami iš www.topsesxebi.com interneto svetainės.

Tokia dinaminė ir globalius rinkos poreikius bei lūkesčius atspindinti valiuta kaip Jungtinių Amerikos Valstijų doleris beabejo įdomiai atrodo, lyginant su bet kuria kita valiuta. Žemiau pateikiamas grafikas, kaip šių valiutų tarpusavo sąntykis kito per pastaruosius dvylika mėnesiu.

gel-usd sesxebi

Skaičiuoja EurusAnt nosies kabo data, kuomet litą pakeis euras. Kuo ši data arčiau, tuo kai kurie žmonės labiau panikuoja. Pastarosiomis dienomis pasirodė pranešimai, kad pasikeitus valiutoms kai kuriems pabrangs paskolos. Dėl to panika tik dar labiau pakilo. Iš tiesų kilimas nėra ypatingai didelis, tačiau slegiant finansiniams sunkumams – tai pasijaus – paskolos vidutiniškai brangs 1 procentu. Tai yra, jei pasiskolinote 100 tūkst. litų, per metus paskola Jums pabrangs 1000 litų.

Nors paskolos ir brangs, pradžiai bankas, kurio klientams tai gresia, žada pereinamąjį laikotarpį, tikintis, kad įsivedus eurą Lietuvos reitingas pakils ir taip paskolos suma sumažės (paskolos, kurioms planuojamas brangimas sudarytos įvedant kelias sudedamąsias dalis, tarp kurių ir šalies ekonominis rodiklis). Žinoma, tai yra tikimybė ir prognozės, o realūs rezultatai paaiškės tik atėjus terminui. Šiuo metu dauguma klientų sunerimę ir pasipiktinę, tačiau imdami paskolą jie turėjo pasidomėti apie tai, iš ko sudarytos jų įmokus ir ką kiekviena sudedamoji dalis reiškia, kaip stipriai ir dėl kokių veiksnių ji gali kisti. Šis taikytas metodas buvo ypač naudingas siekiant kuo lengviau pasiskolinusiems klientams ištverti sunkmečius, kadangi jų metu palūkanos turėjo sumažėti. Taigi, investuodami į savo saugumą vienoje situacijoje klientai susidūrę su paskolos pabrangimu esant kitokiai situacijai.

VerslasGali būti, kad Jums, kaip ir didžiai daliai žmonių, kažkada kilo klausimas, kiek kainuoja verslo idėjos. Jūsų pačių sugalvotos verslo idėjos gali ir nieko nekainuoti (net jei pati idėja Jums nekainuos, jos įgyvendinimas vis tiek, greičiausiai, pareikalaus Jūsų lėšų, investicijų). Tuo tarpu perkant idėją kainos būna labai įvairios, vos nuo keliolikos litų iki kelių ar net kelių dešimčių tūkstančių už paprasčiausią verslo idėją. Tinklalapyje pelningasverslas.lt galima rasti ir nemokamų patarimų apie sėkmingą verslą.

Nėra skirtumo, kiek įkainotos verslo idėjos – visos jos gali būti sėkmingos, o gali būti ir neįgyvendinamos. Tačiau daug daugiau priklauso ne nuo idėjos ir jos kainos, o nuo Jūsų pačių: skirtų investicijų, įdėto darbo, turimų žinių. Taip pat įtakos daro ir rinkos situacija, pavyzdžiui, prabangos prekės ar ypač brangios grožio paslaugos krizės metu vargu ar atsipirks, tuo tarpu esant finansų krizei sukūrus alternatyvą brangiam kurui, šildymui ar pasiūlius geroka pigesnius kasdienius produktus turėtų pavykti sulaukti sėkmės.

Verslo idėjos kainos gali skirtis ir dėl išsamumo. Tai yra, kuo išsamiau aprašyta idėja, tuo daugiau pinigų nori jos autorius. Ar verta pirkti ypač plačiai aprašytas idėjas priklauso nuo Jūsų. Jeigu Jums sunku įsivaizduoti, išplėtoti idėją ir ją paversti realiu verslu Jums vertėtų pirkti išsamų aprašymą ar net parengtą verslo planą, tačiau tokiu atveju Jūs būsite labiau priklausomi nuo to, kas parašyta, neįdėsite dalelės savęs į naująjį verslą. Be to, plėtojant verslo idėją savarankiškai kyla naujų idėjų, įvairių išsišakojimų, kurie gali atnešti dar didesnį pelną ir džiaugsmą, kurį sukuria sėkmingo verslo pradžia.

Pelningas verslas labai stipriai priklauso nuo verslo idėjos, tačiau tai toli gražu ne visas, todėl įsigiję verslo idėją nebijokite jos koreguoti ir plėsti, kurkite, bandykite, nepavyks, grįžkite atgal ir pasirinkite kitą kelią, tačiau niekuomet nepamirškite, kad tik bandydami, kildami ir krisdami galite pasiekti kažką daugiau. Jeigu šiandien ieškote verslo idėjos, įsigykite Jums patikusią, plėtokite ją ir jau po metų ar dar greičiau galėsite sakyti – vos už keletą banknotų aš tapau pelningu verslininku!