Preiti 2012 metai bei pirmasis 2013 metų ketvirtis Latviams bei šioje šalyje ketinantiems investuoti žmonėms, atnešė net keletą puikių naujienų. Praėjusio metų Gruodžio mėnesį Latvijos vyriausybės atstovai pranešė, kad ketina anksčiau laiko grąžinti iš Tarptautinio Valiutos Fondo (TVF) paimtą kreditą. Ši žinia buvo džiaugsmingai pasitikta daugelio investuotojų, bet patraukė nemažai potencialių investuotojų dėmesio.

Dideja ir vidaus vartojimas, todėl itin daug reklamuojasi įvairios kredito įstaigos. Tiek greitųjų kreditų bendrovės (latviškai atrie krediti ), tiek ilgalaikias paskolas teikiančios įmonės. Tai, kad Latvija išprendė bent jau dalį savo ekonomikos problemų atspindi ir tas faktas, kad tarptautinė reitingavimo agentūra „Moody's Investors Service“ (Moody's) padidino šios šalies kredito reitingą

lataiJau kitais metais planuojama, kad Latvija prisijungus prie bendrosios Europos valiutos ir Latvijos latą, pakeis Euru. Tai rodo, kad buvo sustabdyta infliacija bei šalis atitinka visus Mastrichto kriterijus. Tuos pačius, kurių prieš keletą metų, kuomet Lietuva bandė įsivesti Eurą, mums pasiekti nepavyko.

Dalis greitųjų kreditų bendrovių, kurie pas kaimynus vadinami atrie krediti, bendrovių yra tos pačios kaip ir mūsų šalyje. Nemažai prekinių ženklų veikia visos baltijos valstybėse. Ne paslaptis, kad dauguma šių įmonių yra tarptautinio kapitalo bendrovės. 

Forex požiūriu Latvijos Latas po visš šių pakeitimu tik išlošė, nes atsigaunant ekonimikai ir didėjant užsienio investicijoms auga ir pasitikėjimas Latvijos Latu (LVL). Stipri valiuta yra vienas iš veiksnių kurie padeda kaimynams įsivesti Eurą. Tiesa mažai kas abejoje, kad po Euro įvedimo kainos kiek paaugs, kas padidins ir infliacija, bet atsižvelgiant į šiaurinės kaimynės (Estijos) pavyzdį galima prognozuoti, kad kainų kilimas nebus labai ženklus ir per šešis mėnesius situacija normalizuosis.