Jungtinių Amerikos valstijų Doleris yra viena labiausiai spekuliuojamų valiutų pasaulyje. Didieji forex rinkos žaidėjai mėgsta USD poruoti su Šveicarijos Franku, Japonijos Jiena ir žinoma bendrąją Europos valiuta - euru. Kiek rėčiau yra naudojamas kitų valstybių valiutos. Šiandien norime apžvelgti Gruzijos Lario ir Jungtinių Amerikos valstijų dolerio porą. Statistikos duomenys pateikiami iš www.topsesxebi.com interneto svetainės.

Tokia dinaminė ir globalius rinkos poreikius bei lūkesčius atspindinti valiuta kaip Jungtinių Amerikos Valstijų doleris beabejo įdomiai atrodo, lyginant su bet kuria kita valiuta. Žemiau pateikiamas grafikas, kaip šių valiutų tarpusavo sąntykis kito per pastaruosius dvylika mėnesiu.

gel-usd sesxebi

Gruzijos Laris yra nacionalinė Gruzijos valiuta. Aukščiau pateiktame grafike galime gerai matyti, kad šios valiutos turėjo ganėtinai didelius tarpusavio kurso svyravimus. Šie svyravimai tęsiasi ir iki dabar, kiek stabilesnis laikotarpis buvo fiksuojamas tik Liepos - Rugpjūčio mėnesiais. Populiariausia pora yra Laris (GEL) bei Jungtinių Amerikos Valstijų dolerio (USD).

Gruzija yra viena greičiausiai augančių postsovietinių valstybių ekonomikų (neskaitant trijų Baltijos šalių). Šioje šalyje gyvena daugiau kaip 4 milijonai žmonių. Ekonomikos augimą lemią ne tik patraukli investavimo aplinka užsienio bendrovėms, bet ir vis didėjantis šią šalį aplankančių turistų skaičius. Gruzija yra itin pamėgtą ir turistai iš Lietuvos. Lietuviai dažniausiai keliauja į Batumi arba Tbilisį.

Į Gruziją traukia ne tik Lietuvos turistai, bet ir verslas. Būtent šį šalis pirmauja pagal Lietuvos verslo investicijas trečiose šalyse, nusileisdami tik Rusijai.