Šiuo metu (2017 metai) euro zonai yra priskiriama 19 Europos žemyno šalių: Airija, Austrija, Belgija, Estija, Ispanija, Italija, Graikija, Kipras, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Slovėnija, Slovakija, Suomija ir Vokietija. Visas šias šalis vienija tai, kad jų valiuta – euras, o taip pat ir vykdoma finansų politika yra lygiagreti, atsiremianti į konkrečius, visoms šalims vienodus įstatymus. Euro zonos šalys – tai ne tik tapatūs finansai. Tai ir bendrumas gyvenant Europoje.

eurozona

Lietuva eurą įsivedė 2015-ais metais. Pirmiausia, stojant į Europos Sąjungą tai yra vienas pagrindinių kriterijų. Antra, šalies valdžia suvokė, kad ta pati valiuta kaip ir kitų Europos valstybių, atvers verslo kelius, padės paprasčiau bendrauti, galiausiai, mus dar labiau priartins prie Vakarų Europos.

Euro zonos šalys šiuo metu bendrauja ir bendradarbiauja. Apklausa svetainėje Ipaskolos.com parodė, kad lietuviai galvodami apie investicijas arba apie keliones – dažniausiai renkasi būtent euro zonos šalis.

  • Dėl bendros valiutos nebelieka kursų svyravimų, tad sutaupo ne tik nuolatos keliaujantys žmonės, tačiau ir verslininkai, kurie dirba su įvairiomis šalimis.
  • Verslininkams kur kas paprasčiau užsiimti tarptautine prekyba, kadangi bendra valiuta supaprastina visą procesą. Tokiu atveju žmogus gali pasirinkti iš platesnės pasiūlos. Juolab, juk internetinės parduotuvės tokios populiarios. Štai bendra valiuta leidžia lietuviams pirkti iš bet kurios euro zonos šalies be jokių papildomų problemų.
  • Kadangi Lietuvos valiuta yra tokia pat kaip ir stipriausių Europos šalių – mūsų ekonomika tapo kur kas stabilesnė ir labiau apsaugota.
  • Euras yra gana tvirta valiuta. Jeigu litui po didelės infliacijos būtų labai sunku „atsitiesti“, kadangi sunkiai sulauktume pagalbos iš kitų šalių, tai eurui susidūrus su problemomis – visos šalys vieningai ieškos geriausio sprendimo.

Euras – antra pagal galingumą valiuta po JAV dolerio. Nepaisant to, kad vis išgirstama apie tai, kad euras nebėra labai tvirtas, tačiau eilėje vis dar stovi šalys, kurios taip pat nori įsivesti eurą ir tapti tikra Europos dalimi.