Laris yra oficiali Gruzijos valiuta, kuri smulkiau skiriama į 100 smulkesnių piniginių vienetų. Nacionalinė Gruzijos valiuta laris tapo 1993 metais (taip pat kaip ir mūsų litas). Tiesa, 1993 metais ši valiuta buvo gana nestabili ir ją „kankino“ infliacija, tad po dviejų metų 1995 metais ji buvo pakeista kur kas stabilesne valiuta, kuri funkcionuoja ir iki šiol. Kaip ir įprasta daugelyje valstybių – pinigus puošia žymūs tos valstybės piliečiai, kurie yra nusipelnę šaliai.

200gel

Lario valiutos stabilumas

Šiuo metu Gruzijos laris yra gana silpnas ir jo santykis su euru yra 2,7794 GEL = 1 EUR. Tiesa, tai leidžia suprasti, kad atvykus į šią šalį galėsite neskaičiuoti kiekvieno euro cento, kadangi net ir su lietuviška alga labai tvirtai stovėsite ant kojų. Kaip ir visos kitos valiutos – laris kiek kinta, tačiau palyginus šiuo metu yra gana stabilus, tad keliaujant vertinga išsikeisti į vietinę valiutą, o ne atsiskaityti banko kortele eurais (juolab, šioje nuostabioje šalyje atsiskaitymas banko kortele nėra labai išvystytas). Šalyje yra gerai išvystyta kreditavimo rinka. Paskolos Gruziniškai yra sesxebi arba krediti (taip pat kaip Latviškai). Sesxebi interentu yra itin populiari.

Poilsiautojai Gruzijoje dažnai gali atsiskaityti ir Eurais bei Jungtinių Amerikos Valstijų Doleriais. Pasiderėjus (sutarus palankų kursą) kai kuriose vietose galima atsiskaityti ir Rusijos Rubliais.

Kainos Gruzijoje

Kainos Gruzijoje yra kur kas mažesnės nei kad Lietuvoje, tad kaip minėjome – neteks labai smukiai skaičiuoti kiekvieno cento. Puikiausia, kad Gruzijoje maistas viešose vietose yra labai pigus, tačiau kur kas kokybiškesnis nei kad mūsų gimtinėje. Galite už 1 larį įsigyti maišą kokybiškų daržovių, kurių užteks savaitei. Nakvynė kainuoja iki 15 larių už naktį. Pasiskaičiuokite. Pamatysite, kad kaina yra maža.

Nors Gruzija jau kurį laiką svajoja apie eurą, tačiau greitu metu jai neteks džiaugtis šios valiutos privalumais. Paprasčiausiai norint įsivesti eurą į savo valstybė reikia atitikti labai daug reikalavimų, kurie tikrai ne tokie paprastai. Tiesa, jeigu kada nors Gruzija taip pat džiaugsis euru – tokiu atveju galima bus keliauti dar paprasčiau.

Jeigu norite nuolatos sekti valiutos pokyčius ir galvoti, ar investuoti verta – tokiu atveju rekomenduojame užsukti į tam tikrus internetinius puslapius, kur kiekvieną dieną atnaujinama informacija. Tokiu atveju bus nesunku pastebėti tendencijas ir daryti savo išvadas.