zemynSavaitės pabaigoje Jungtinių Amerikos Valstijų dolerio (USD) kursas krito beveik visų populiariausių valiutų atžvilgiu. Taip nutiko po to kai Federalinio Rezervo (FED) tarybos narys Ben'as Bernanke'is užsiminė, kad dėl nedžiuginančių JAV finansinių rodiklių gali prireikti papildomų ekonomikos stimuliavimo injekcijų. Savo kalba B. Bernanke sakė per kasmetinį FED simpoziumą, kuriame pranešė, kad jei reikės FED visada yra pasiruošusi papildomoms injekcijomis į JAV ekonomiką. Tai reiškia tik viena - bus spausdinama dar daugiau dolerių.

Penktadieninėje JAV prekyboje EUR/USD valiutų porų sąntykis, dienos pabaigoje buvo fiksuotas ties 1.2576 riba. Dar prasčiau doleriui sakėsi atsilaikyti prieš kitas valiutas:

  • GBP/USD -0.60% konsoliduotas ties 1.5880.
  • USD/JPY  -0.37% konsoliduotas ties 78.34,
  • USD/CHF -0.59% konsoliduotas ties 0.9546.
  • USD/CAD -0.64% konsoliduotas ties 0.9861,
  • AUD/USD -0.33% konsoliduotas ties 1.0323
  • NZD/USD -0.58% konsoliduotas ties 0.8032.
  • Dolerio indeksas (lyginantis USD ir 6 kitas populiariausias valiutas) krito 0.59%.

Smunkantis dolerio kursas bei lėtejanti JAV ekonomika atspindi ir darbo rinkos situaciją šalyje. Birželio mėnesį bedarbių skaičių buvo pavyke sumažinti 163 000, tuo tarpu Liepą tik 64 000. Ir šiu atveju pasiteisinimai dėl sezoniškumo nėra visiškai teisingi, nes Liepos mėnesį vis dar būną padidėjas sezoninių darbų poreikis.

Reklama: Kokybiškos SEO paslaugos. Mūsų teikiamos SEO paslaugos padės Jūsų verslui pritraukti daugiau kientų.

Primename, kad šiuo metu ir bendrojo Europos valiuta, Euras išgyvena ne pačius geriausius laikus. Dėl bankų krizės Ispanijoje bei Graikijos skolų krizės tęsiasi nepasitikėjimas Euru. Kolkas investuotojus ramina tik ryžtingas Vokietyjos bei Prancūzijos siekis padaryti viską ko prireiks Euro zonai išlaikyti.