svaras256Trečiadienio (2012.11.28) Europos prekybos sesijoje buvo fiksuojamas Svaro sterlingo (GBP) kurso mažėjimas, lyginant su Jungtinių Amerikos Valstijų doleriu (USD). Tokia tendencija juntama dėl investuotojų nerimo dėl būsimų Graikijos veiksmų. Dar neišku ar Graikai įvygdis visus kreditorių reikalavimus ir gaus naują paskolos paketą.

Didžiausias valiutų GBP/USD poros skirtumas buvo fiksuotas ties 1.5996 riba. Tai žemiausias svaro kursas per paskutines penkias dienas. Prekybos pabaigoje šių valiutų porų konsolidacija siekė 1.6009, svaras pakilo 0.08%.

Nors tarptautinei kreditoriai ir patvirtino, kad nurašys dar daugiau Graikijos skolos, tačiau dar nėra aišku ar Atėnams tikrai pavyks sutaupyti papildomas lėšas ir laikytis kreditorių ultimatumo. Tai neramina investuotojus bei neigiamai atsiliepia bendrąjai europos valiutai Eurui bei kitų ES šalių narių valiutoms. Svaras sterlingas netapo išimtimi ir taip pat dėl Atėnų įtakos šiek tiek prarado savo vertę.

Lyginant Svaro ir Euro valiutų porą, svaras išlaikė stipresnę poziciją ir dienos pabaigoje Euro atžvilgiu pabrango 0.11%, ir pasiekė 0.8069 konsolidacijos ribą.