Jūs galite manyti, kad esate pakankamai tvirti ir jus yra labai sunku išvesti iš pusiausvyros, tačiau tuomet, kai pradėsite investuoti valiutų rinkoje, visas jūsų pasitikėjimas savo jėgomis gali labai greitai išblėsti. Išlikti stabilios psichologinės būsenos labai sudėtingomis sąlygomis tikrai nėra lengva ir paprasta užduotis. Kai yra kalbama apie pinigus, daugybė žmonių labai greitai praranda savo psichologinį stabilumą. Todėl jei jūs pradedate investuoti, kartu turėtumėte būti visiškai tikri, kad mokate valdyti savo emocijas.

Žinoma, šiandien yra labai daug įvairių priemonių, kurias galima pasitelkti mokantis valdyti savo emocijas. Vieni investuotojai reguliariai užsiima joga, kiti investuotojai medituoja, o treti dažnai lankosi pas savo psichologą, tokiu būdu bandydami susidėlioti mintis ir sistemingai judėti numatyta linkme. Emocinis ir psichologinis stresas nepadeda nei investavimo srityje, nei asmeniniame gyvenime. Todėl jį valdyti yra tiesiog būtina.

Prekyba valiutomis, kuri yra paremta emocijomis, niekur neveda

Taigi, jei jūs iš tikrųjų norite pradėti investuoti kaip tikras profesionalas, turite suprasti, kokią didžiulę įtaką jūsų investiciniams rezultatams turės jūsų emocijos ir mokėjimas jas tinkamai suvaldyti. Disciplina, emocijų valdymas ir stabili psichologinė būsena yra raktas į sėkmę – ir tai gali patvirtinti kiekvienas patyręs bei profesionalus investuotojas, kuris savo patirtį valiutų rinkoje skaičiuoja jau ne vieneriais metais. Todėl net jei jūs turėsite puikią strategiją, kuri jums suteiks daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, tai tikrai nereiškia, kad jūs galite pamiršti apie savo emocijų valdymą. Kuo daugiau pastangų tam skirsite, tuo lengviau jums bus priimti racionalius ir teisingus sprendimus.

Įprastai yra naudinga pasitelkti paprastą taisyklę – vienam sandoriui nenaudoti daugiau nei 2% viso savo turimo investicinio kapitalo. Net jei jūs pradžioje naudosite bandomąją versiją, jūs turite elgtis lygiai taip pat, kaip elgtumėtės ir tikromis sąlygomis, kai naudotumėte savo tikrus pinigus. Kita vertus, kai jūs pradėsite naudoti savo tikrą sąskaitą, vienam sandoriui būtų išmintinga naudoti ir gerokai mažiau nei 2% savo investicinio kapitalo.