bankaslbŠ. m. sausio 21 d. Lietuvos banko duomenimis, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba priėmė sprendimus, pagal kuriuos buvo papildytas Valiutos keityklos operatorių sąrašas, įtraukta dar viena bendrovė į vartojimo kreditų davėjų sąrašą, o bankas „Finasta“ tapo nebelaikomas emitentu.

Seimas 2014 m. priėmė Valiutos keityklos operatorių įstatymą, pagal kurį Lietuvoje gali steigtis komerciniams bankams nepriklausantys valiutų keityklos operatoriai. Šio įstatymo pagrindu Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nusprendė į valiutos keityklos operatorių sąrašą įtraukti UAB „Dursvalas“ ir UAB „9999 LT“.

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba buvo gavusi UAB „Paskolų partneriai“ prašymą įtraukti įmonę į Viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašą. Jį išnagrinėjusi tarnyba nusprendė prašymą patenkinti ir įtraukė bendrovę į minėtą sąrašą. Bendrovės atstovas teigia, kad „Paskolų partneriai“ nekonkuruos su greitųjų kreditų bendrovėmis, o pagrindinė įmonės veikla bus paskolos su automobilio įkeitimu.

AB bankas „Finasta“ pateikė prašymą nebelaikyti jos emitentu (emitentu vadinama įmonė ar institucija, kuri leidžia pinigus ar vertybinius popierius). Atsižvelgus į tai, kad 2014 m. gegužės 23 d. bankas „Finasta“ išpirko paskutiniąsias viešai išplatintas vertybinių popierių emisijas ir jau jų neturi, o šio banko vertybiniais popieriais reguliuojamose rinkose neprekiaujama, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nusprendė, kad įmonė nebelaikoma emitentu.